تبلیغات
✘✘گذشته ها گذشته...✘✘ - جن ها"""!

جن ها"""!

محل زندگی جنها : جنها در سطح و زیر زمین دریاها و به طور کلی می شود گفت در همه جا زندگی می کنند جز قسمتهایی از زمین و دو آسمان آخر که براشون ممنوع شده . با این وجود جنها مکانهایی رو بیشتر دوس دارن که عبارتند از : جاهای خلوت و کم تردد که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مثل انباری ها ،زیرزمینها و ساختمونهای قدیمی. نکته اینکه جنها به طبقات بالای برجها و مکانهای پر تردد بدون ریتم خاص علاقه ای ندارند .

گفته میشه که که جنها به زیر درختان میوه هم علاقمندند ودر آنجا نیز زیادحضور دارند البته برخی از عالمان این ورطه گویند که :این فقط در بین عوام شایع است كه زیرزمینها، جاهای تاریك و مرطوب مانند حمامها، چاهها و عمق جنگلها جایگاه جنیان است.

یکی از محلهای دیگر مورد علاقه ی جنها جشنها و مخصوصا عروسی هاست . چون جنها به طور ذاتی عاشق رقص و آواز هستند در این محل ها زیاد حضور دارند .علاوه بر مکانها و شهر و روستاهای ساخت انسان گروهی از جنها در دشت و جنگل و کوهه و غارها زندگی می کنند اما آنها هیچ ساختمان سازی یا ساخت و ساز ی مثل آنچه انسان می سازد ندارند

صدا و زبان جن: طول موج صدای جن با صدای انسان فرق داره به همین دلیل انسان قادر به شنیدن صدای جن نیست به استثنای افرادی خاص که این توانایی رو دارند

البته نحوه ی دریافت صدای جن از طرف این افراد هم یکسان نیست مثلا بعضی به صورت صدای نواری که داره جمع میشه این صدا رو تشخیص میدن و بعضی دیگر به صورت زمزمه و …. نکته ی جالب اینکه جنها قادرند صداشون رو طوری تغییر بدن که فردی که قادر به شنیدن صداشونه نتونه بشنوه اما نمی تونن کاری کنن که کسی که قادر به دریافت صوتشون نیست بتونه صداشون رو بشنوه . نکته ی جالبتر اینکه زبان خود جن ها هم با هم فرق می کنه ا ما با این وجود اونها قادرند با سه نوع موجودات یعنی انسان ، حیوان و خودشون مکالمه کنن و ارتباط زبانی برقرار کنن. البته باید اشاره کنم که این توانایی جنها بیشتر به خاطر توانایی آنها در ارتباط برقرار کردن ذهنی است به عبارت دیگر آنها می تونن به راحتی مفهوم و مطلبی رو که می خوان انتقال بدن و بالعکس مفهوم پشت کلمات و واژه ها رو حتی اگه بیان نشن ، دریافت کنن


 عمر جن : متوسط عمر جن گفته میشه که هزار سال است البته ممکن است طول عمرهایی بیشتر یا کمتر از این متوسط وجود داشته باشه .اما چیز جالبی که در مورد عمر جن باید بگم اینه که جنها رشد بدنیشون یه بهتر بگم رشد جسمیشون بسیار کند است به گونه ای که اصلا با تصورات ما مثلا از یک انسان ۴۰۰ ساله قابل مقایسه نیست در عوض جنها رشد ذهنی و عقلیشون چندین برابر انسان است و ممکن است یک جن در عرض چهار هفته بعد از تولد کلیه ی توانایی یک انسان بالغ را کسب کند


 دوستی با جن :دوست شدن با جنها کار بی دردسری نیست که برای تجربه یا تفریح بشه سراغش رفت. اگر با خواست خودتون وارد دنیای جنها بشید، اونها هم بیشتر در زندگی شما دخالت می کنند. معمولا جنها حریم 

خصوصی برای انسان قائل نیستند. در هر حالتی و هر جایی ممکنه به سراغ شما بیان. اگر از اونها درخواست کمک کنید، ممکنه کمکتون بکنند ولی درمقابل شاید درخواستهایی از شما داشته باشند که نخواین انجام بدید ولی 

اونها مجبورتون کنند. جنها قدرت کنترل و نفوذ محدودی بروی مخلوقات دیگه دارند که هرچقدر قدرت روحی مخلوقی بیشتر باشه، نفوذ و تسلط جنها روی اون کمتر میشه. بنابراین کسانی که مراقبه نمی کنند – عبادتهای اکثر دینها نوعی مراقبه ست- آسیب پذیرتر از دیگرانند و بهتره از دوست شدن با جنها صرفنظر کنند. تمسخر و به بازی گرفتن از مواردی ست که جنها رو تحریک و خشمگین می کنه.

توصیه : هیچوقت برای تفریح و خوشگذرونی سراغ جنها نرید


برای اطلاات بیشتر به ادامه مطلب بروید
جن موجودی است كه مبدأ آفرینش آن آتش می‌باشد، پیش از انسان آفریده شده و مانند انسان دارای تكلیف است. دارای شعور و اراده است و موجودی لطیف است كه از دید انسان پنهان است.
بعضی از آن ها مؤمن و برخی كافر هستند و در آخرت مبعوث شده و به سزای اعمالشان می رسند مرحوم طبرسی در مجمع البیان می فرمایند: جن موجودی است دارای جسمی نامرئی كه اشكال بر خلاف آدمیان و فرشتگان دارند زیرا انسان از خاك و جن از آتش آفریده شده است.
علامه مجلسی نیز می فرمایند: در میان مسلمین اختلافی نیست كه جنیان اجسامی لطیفند كه گاهی به چشم آدمیان می‌آیند و دارای حركاتی سریع می‌باشند و بر كارهای سخت و سنگین توانمندند و بسا خداوند جهت مصلحتی آنان را به اشكال و صوری گوناگون درآورد، یا اینكه خداوند چنین قدرتی به آن ها داده كه به هر شكل بخواهند درآیند. و به قول صاحب مقاصد، آنان اجسام هوایی لطیف می باشند كه برخی از آن ها كافر و برخی مطیع و برخی عاصیند.(بحارالانوار، 63/283)
آیات متعددی از قرآن حقایقی درباره جن را بیان كرده‌اند. از جمله؛
جن قبل از انسان و از آتش آفریده شده است.(سوره حجر، آیه 26 و 27)
جن نیز مانند انسان برای عبادت آفریده شده.(زاریات/56)
جن هم مبعوث می‌شود و در دنیا رسولانی آن ها را به راه راست هدایت می كنند... (انعام/ 130)
و.... هفتاد و دومین سوره قرآن نیز سوره جن است كه مطالبی را درباره آن ها بیان می كند در داستان ملكه سبا نیز آمده است هنگامی كه سلیمان علیه السلام پرسید چه كسی می تواند تخت ملكه سبا را برای من بیاورد، عفریتی از جن گفت من آن را برایت می‌آورم قبل از اینكه از جایت برخیزی.(نمل / 39)
بنابراین در عالم ماده هم دارای اثر هستند.

روش احضار جن:
در یک اتاق نیمه تاریک و ساکت ترجیحا نیمه شب (که تمرکز بالاتر و احتمال موفقیت دو چندان است) بنشینید .10 دقیقه تمرکز کنید و در این مدت فقط به اجنه و ارتباط با اونها فکر کنید. سوره جن را تا آخر بخوانید. سپس یک قلم و کاغذ بر دارید و قلم را در دست گرفته نزدیک کاغذ نگه دارید بطوریکه نوک قلم روی کاغذ باشد . سپس بگویید از ارواحی که در اینجا حاضر هستند می خواهم که از طریق این قلم با من صحبت کنند و چند بار این جمله را تکرار کنید.و بگویید سلام .خواهید دید که دست شما بدون اراده و خواست شما شروع به نوشتن می کند و جواب شما را می دهد و این بدلیل این نکته است که جن اکنون در بدن شما میهمان است و از طریق دست شما با شما ارتباط برقرار کرده البته در صورتی که از تمرکز بالاتری برخوردار باشید نیازی به قلم و کاغذ نخواهید داشت و جن بصورت ذهنی با شما حرف می زند و تفاوت میان افکار خودتان و حرفهای جن میهمان برایتان کاملا ملموس خواهد بود و اینجاست که به معنای واقعی کلمه ی "وسوسه " پی خواهید برد.در حین جلسه برای اینکه مطمئن شوید اینها تلقین نیست از جن بخواهید که به نحوی حضور خودش رو براتون ثابت کنه مثلا پرده رو تکون بده یا ضربه ای به در بزنه
.در ضمن مراقب باشید که سر کار نرید چون جنها هم مانند ما انسانها خوب و بد دارند و ممکن است یک جن شرور به تور شما بخورد که بخواهد کمی اذیتتان کند مثلا خودش را بعنوان روح یکی از بستگانتان معرفی کند و اشک شما را در بیاورد بعد آخر سر بفهمید که داره شما رو دست می ندازه و بهتون می خنده ( جنها اغلب از این کارها لذت میبرند)
اکثر اوقات در این احضار ها این اجنه هستند که حاضر میشند و احتمال حضور ارواح خیلی کمه.
در پایان جلسه خداحافظی کنید و بگویید "اخرج به حق سلیمان بن داوود" تا جن از بدن شما خارج شود.
از دوستانی که این روش رو امتحان خواهند کرد تقاضا میکنم که نتیجه رو در همین بحث اعلام کنند و اگر به مشکلی برخوردند سریعا با من تماس بگیرند و یا نظر بگزارید.هر گاه خواستی یک جن را تسخیر کنی که تو را در امورات زندگی

و کارهایت یاری کند

۱- باید ۴۰ روز ریاضت بکشی و بعد شروع به خواندن عزیمت کنی

۱- ترک حیوانی( گوشت نخور)

۲- ترک معصیت و گناه صغیر و کبیر

۳- به جا آوردن نماز یومیه و نماز شب ۱۱ رکعت

۴- با نیت به اینکه خدمتگذار خلق شوی و در راه حق

گام بگذاری و هر شب در مکانی خلوت و پاک و با غسل

و طهارت نشسته و بخور می کنی به مقبل ازرق

و کندر و سندروس

و عزیمت زیر را ۱۰۰۰ مرتبه می خوانی به مدت ۴۰ شب

تمام و هرگز از جن و ارواح نترسی چرا که اگر بترسی

دیگر روبرویت نخواهد آمد.

و این عزیمت را باید هر شب ۱۰۰۰ مرتبه خواند

و عزیمت چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صلی علی محمد و آل محمد بعدد الفاس المخلوقات

اللهم صلی علی محمد و آل محمد بعد اشجار الموجود


راه های گوناگونی برای دفع اجنه وجود دارد یکی از انها دود کردن اسفند است

پیامبر گرامی اسلام میفرماید خداوند برای هر برگ شاخه ریشه و دانه اسفند یک

ملک قرار داده دیگر امام صادق فرموده اند که در خانه ای که اسفند باشد اجنه

تا هفتاد خانه گرد آنجا نمیروند ولی پراکندن اسفند در جائی موجب دعوا و نزاع میشود

راه دیگر برای دفع اجنه نوشتن اسامی اصحاب کهف بر روی کاغذ و آویختن آن به

دیوار یا شخص جن زده است اسامی از این قبیل است:تملیخا.مکسلمینا.مشلینا.مرنوش

ربینوش.شاذنوش.مرطونس و نام سگ ایشان قطمیر

خلاصه‌ای از خصوصیات جن‌ها1- موجوداتی ناپیدا و نادیدنی هستند. ما را می‌بینند ولی ما آن‌ها را نمی‌بینیم .

2- از آتش (نار) آفریده شده‌اند .

3- آب جوش و اجسام فلزی تیز می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند .

4- ازدواج، زاد و ولد و مرگ و میر دارند .

5- تفکر و احساسات دارند .

6- بین‌شان خوب و بد، کافر و خداپرست و همچنین مسلمان و غیر مسلمان وجود دارد .

7- قدرت‌هایی نیز دارند مانند طی الارض (در یک لحظه می‌توانند از یک طرف زمین به طرف دیگر بروند)

8- جن، شیطان نیست اما شیطان از جن است. یعنی ابلیس و فرزندانش نوعی جن هستند اما لزوما هر جنی شیطان نیست. برخی نیز معتقدند که تمام اجانین از نسل شیطان (ابلیس) هستند اما عده‌ای از آن‌ها پس از ملاقات با پیامبران خدا مخصوصا پیامبر اسلام توبه کردند و خداپرست شدند.

9- جن، فرشته نیست. فرشته از نور آفریده شده اما جن از آتش آفریده شده است. فرشته معصوم است اما جن معصوم نیست و مانند ما انسان‌ها گناه هم مرتکب می‌شود .

10- برخی می‌گویند جن‌ها نمی‌توانند به انسان آسیب برسانند. برخی می‌گویند که می‌توانند و نوع شرور آن‌ها این کار را می‌کند. برخی می‌گویند که جن‌ها از آسیب رساندن به انسان به طور عادی منع شده‌اند اما اگر انسان بهانه به دست جن‌ها بدهد، مثلا تسخیر یا احضار جن‌ها یا آسیب رساندن به آن‌ها در آن صورت می‌توانند و اجازه پیدا می‌کنند تا انسان را تا حتی سرحد مرگ آزار بدهند .

12- عبارت «بسم الله» یا «بسم الله الرحمن الرحیم» و برخی ادعیه دفع جن آن‌ها را دور می‌کند. یا خواندن هفت مرتبه سورهٔ زلزال (کتاب جن‌ها همه جا هستند، ص 37)

13- عمر جن‌ها خیلی طولانی‌تر از عمر انسان‌هاست .

14- جن‌ها شامل سه نژاد عمده هستند : (کتاب جن‌ها همه جا هستند، سید محمد مهدی حسینی، ص6)

الف- دیو: پست‌ترین نژاد، خاکستری رنگ، خشن، چشمانش فی‌مابین عمودی و افقی و هیکل دیو کمی درشت‌تر از انسان است.

ب- جن: نژاد متوسط، سرخ رنگ، چشمان عمودی، پاهای کوتاه و گرد (شبیه سم)و هیکل جن کمی ریزتر از انسان است .

ج- پری: نسبت به دو نژاد قبلی از نظر خلقت برتری دارد. سفید رنگ(مثل انسان‌های سفید پوست)، زیبا، چشمانش مثل چشم انسان افقی است .

دفع جن

تاکنون برای دفع جن راه‌ها و ادعیهٔ مختلفی پیشنهاد شده است.

مثلا بسم الله الرحمن رحیم، اثر بد جن‌های کافر را خنثی می‌کند.

سید محمد مهدی حسینی در کتاب «جن‌ها همه جا هستند»، بهترین و مجبوبترین و معروف‌ترین حرز (دعایی که به گردن بیاویزند) برای دفع اذیت اجانین و شیاطین را «حرز ابی دجانه» دانسته است . در همان کتاب از قول امام صادق نقل کرده است که هرکسی سوره‌های فلق و ناس (معوّذتین) را بسیار بخواند از وسواس و شر جن و انس محفوظ می‌ماند .

همچنین از امام صادق نقل کرده است: کسی که سورهٔ جن را تلاوت نماید در زندگی دنیا هرگز آسیبی از جن و انس به او نرسد و مورد سحر آن‌ها واقع نشود .

پرسش و پاسخ

1. قرآن چه ویژگیهایی را برای جن ذکر می کند؟

جن موجودی است ناپیدا که مشخصات زیادی در قرآن برای او ذکر شده است: 

موجودی است که از شعله های آتش آقریده شده است. 

دارای علم و ادراک و تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است. 

دارای تکلیف و مسئولیت است. 

گروهی از آنها مومن صالح و گروهی کافرند. 

آنها دارای حشر و نشر و معادند. 

در میان آنها افرادی یافت می شوند که از قدرت زیادی برخوردارند. 

آنها قدرت بر انجام بعضی کارهای مورد نیاز انسان را دارند. 

خلقت آنها در روی زمین قبل از خلقت انسانها بوده است.

2. آیا زندگی در هوا و زمین برای جن ممکن است؟ 

ابن خرم در کتاب الفصل می نویسد:طایفه جن امتی هستند دارای عقل،فکر و قدرت تمیز که به ایشان از طرف خدا وعده و وعید نازل شده و آنها نیز پذیرفته اند. جنیان دارای اجسام لطیف،شفاف و هوائی هستند یعنی زندگی در هوا و زمین برای آنها امکان دارد زیرا عنصر آنها از آتش است.

3.آیا جن وجود دارد ؟
کسانی که منکر وجود جن و شیاطین اند برای اثبات مدعای خود و جوهری ذکر می نمایند که جواب انها داده شده .
اول می گویند درصورتی که جن و شیاطین وجود داشته باشند یا باید از اجسام کثیفه باشند(اجسام کثیفه دارای معانی گوناگون است یکی انکه به اجسامی که دارای جرم باشند کثیفه گویند و نیز به اشیاء غلیظه و سطبر هم کثیف می نامند و طبق معنی معمولی به هر چیزی که دارای الودگی باشد اطلاق نمی گردد) و یا از اجسام لطیفه ، اگر جسم کثیف باشد باید هر کسی که دارای حس سالم باشد انها را ببیند و حال انکه ما انها را هیچ نمی بینیم و اگر جسم لطیف باشند باید کارها و اعمال شاقه ای که به انها نسبت می دهند از انها سر نزده باشد زیرا بروز اعمال شاقه و کارهای سخت از اجسام لطیف بسیار بعید است.جواب این اشکال ان است که بگوئیم:به فرض اینکه از اجسام کثیفه و لطیفه نباشد دلیل نمی شود که انها جوهر مجرد هم نباشند و امکان دارد از جواهر مجرده باشند(جوهر بر دو قسم است مجرد و غیر مجرد ، اصولا جوهر به چیزی گویند که قائم به ذات خود باشد و این قائم به ذات اگر دارای ماده باشد به ان جوهر غیر مجرد نامند همانند دیوار در صورت جمادات و همانند انسان در حیوان ناطق و همانند درخت در صورت نباتات ولی این قائم به ذات اگر دارای ماده نباشد جوهر مجرد گویند همانند روح و نفس و عقل) و باز هم به فرض اینکه جسم کثیف باشد ممکن است انرا از راه حکمت و مصلحت از دیدگاه انسان دور نموده که کسی آن ها را نبیند،چنان که در قران می فرماید:(انه بریکم هو قبیله من حیث لا ترونهم).یعنی شیطان شما را می بیند و نیز بستگان او هم شما را می بیند ولی شما آن ها را نمی بینید و اگر جسم لطیف فرض کنیم امکان دارد که ترکیب آن ها همانند افلاک محکم باشد. 

4. آیا جن و شیطان می خوابند؟

تنها ذات اقدس احدیت است که نمی خوابد و همه مخلوقات حتی فرشتگان خواب دارند.

5. می گویند جن در بعضی از موجودات از جمله گربه وجود دارد آیا این گفته درست است ؟ 

در تعریف جن گفته اند : جن جسم و موجودی است آتشی و از موجودات عالم پایین که به شکل های مختلف جلوه می کند حتی به شکل سگ و خوک در می اید. 
بنابراین جن ها می توانند به صورت موجودات کوچک و بزرگ درایند حتی موش و گربه

6. جن ها بهشت و جهنم دارند؟

در تفسیر فخر رازی در پاسخ به این سوال که شیطان و بدان از جن از آتش خلق شدند پس چگونه هیزم آتش بر آنها اثر می کند بر آمده است:درست است که از آتش خلق شدند ولی تغییر کیفیت داده و گوشت و خون می شوند و ابن عربی هم در این باره می گوید:عذاب شیاطین جنی و اکثرا به زمهریز یعنی سرمای شدید است و نیز روایت است که از امام(علیه السلام)پرسیدند:آیا مومنین از جن به بهشت داخل می شوند؟فرمود:نه ولی برای خداوند باغهایی بین بهشت و جهنم است که ایشان و فساق شیعه در آنجا خواهند بود

7. آیا جن و شیطان در زمره میکروب ها هستند!؟

در پاره ای از روایات می خوانیم که امیر المومنین(ع) فرمود:از قسمت شکسته ظرف و دستگیره آن آب نخورید زیرا که شیطان روی دستگیره و قسمت شکسته ظرف می نشیند.این روایت و روایاتی دیگر سبب شده که عده ای جن و شیطان را نوعی میکروب بنامند اما این نظریه غلط و نادرست می باشد.و تصریح قرآن به جن به عنوان موجودی مختار و دارای که در ثواب و عقاب و داخل شدن در بهشت و جهنم با انسان مساوی هستندبه خوبی نشان می دهد که جن و شیطان هیچ ارتباط منطقی و عقلی با میکروب ندارند.در مورد حدیث بالا می توان گفت که چون در زمان آن حضرت هنوز علوم پیشرفتی نکرده بود و مردم با معنی و مفهوم میکروب آشنا نبودند حضرت برای اینکه متوجه وجود امراض در قسمت های شکسته و دستگیره ظرف شوند از لفظ شیطان استفاده کرده اند.

8. جنیان چه نوع غذایی می خورند؟

جن ها غذا می خورند و غذای آنان باقی مانده غذای انسان و نیز مغز استخوان است چنان که ابن بابویه نیز نقل کرده :گروهی از طایفه جن به خدمت پیامبر اکرم (ص)شرفیاب شدند و عرض کردند:یا رسول الله چیزی برای خوردن به ما عطا کن.حضرت استخوان و بازمانده غذا به آنها عطا کرد.

9. وادی الجن چه جایی است؟

سرزمینی است بین مکه و طائف که گروهی از جنیان به حضو ر رسو ل خدا (صلی الله علیه و آله ) رسیدند و به آن حضرت ایمان آوردند.

10. مسجد الجن کجاست؟ 

مسجد جن محل دیدار رسو ل اکرم با برخی از فرستاده های جنیان است. این مسجد از مساجد قدیمی و شناخته شده مکه معظمه است. خیابانی در سمت غربی آن به نام مسجد الجن وجود دارد. سمت شرقی آن خیابان مسجدالحرام قرار گرفته است. نام گذاری این مسجد به جن به نازل شدن سوره جن در این مکان مربوط می شود. ونامیده شدن آن به مسجد البیعه به دلیل بیعت جن ها با آن حضرت در آن محل بوده است.

11. لیله الجن چه شبی بوده است ؟

لیله الجن شبی بوده که جن ها به حضور رسول خدا (صلی الله علیه واله) شرفیاب گشتند و همراه با آن حضرت به نزد قوم خود رفته و تعالیم دینی را از و ی آمو ختند و نیز در این شب بود که کلام الهی را شنیدند. 

12. آیا می توان ابلیس را از سفیهان جن دانست؟

آیه چهارم سوره جن از زبان مومنان جن می گوید: ما اکنون اعتراف می کنیم که سفیهان ما سخن ناروا و دور از حق درباره خدا می گفتند. سفیه اشاره به ابلیس است که بعد از مخالفت فرمان خدا نسبت های ناروائی به ساحت مقدس او داد حتی در امر سجده بر آدم مخالفت ورزید و آن را دور از حکمت شمرد و خود را برتر از آدم پنداشت و از آنجا که ابلیس از جن بوده،مومنان جن به این وسیله از او ابراز تنفر می کنند

 

 

 ۲. جن ها همه جا هستند ج ۱

سحر در اصل به معنی هر کا ری است که ماخذ و منشا آن پنهان است . سحر جلب شیا طین از راهها ی خاص و کمک گرفتن از آن هاست . به بیان دیگر سحرعبارت است از نوشتن یا خواندن اوراد مخصوص یا سوزاندن با آتش و دود کردن چیز های مخصوص ، نقش کردن صورت ، دمیدن یا گره زدن و یا چیز خاصی را در جاهایی دفن کردن به طوری که در قلب یا عقل شخص سحر شده اثر کند مثل حاضر کردن فرد یا ایجاد محبت یا دشمنی بین افراد. سحر حرام و از گناهان کبیره است.

علومی که از تاثیرات غریبه و خارق العاده صحبت می کند بسیارند ولی معروف ترین آن ها عبارتنداز :

۱ـ سیمیا : در باره چگونگی ضمیمیه کردن قوای ارادی یا قوای مخصوص مادی برای انجام تصرفات عجیب و غریب در موجودات طبیعی بحث می کند یکی از شعب این علم همان چشم بندی است که به وسیله تصرف در قوه خیال بیننده آثار عجیبی به نظرش مجسم می سازد این علم واضح ترین اقسام سحر است. 

۲ـ لیمیا : یا علم تسخیرات که از کیفیت تاثیر قوای ارادی به وسیله ارتباط با ارواح قوای عالم بالا مانند ارواح متعلق به کواکب یا ارتباط و استمدار از جن و تسخیر آن ها بحث می کند . 

۳ ـ هیمیا : یا طلسمات که از کیفیت ترکیب و انضمام قوای عالم بالا با موجودات عالم پایین برای انجام تاثیرات غریبه صحبت می کند . 

۴ ـ ریمیا : یا شعبده بازی که درباره چگونگی استفاده از قوای مادی و خواص موجودات برای وانمود کردن آثار خارق العاده بحث می کند . 

۵ ـ کیمیا : که درباره کیفیت تبدیل صورت عناصر به یکدیگر بحث می کند منند تبدیل عنصر مس به طلا یا قلع به نقره .

این پنجگانه که شمرده شد علوم پنجگانه مخفی می نامند . 

ملحق به این علوم :

الف : علم اعداد و اوفاق که درباره ارتباط اعداد و حروف مطالب به یکدیگر و تشکیل جدول های خاصی به صورت مثلث یا مربع و قرار دادن حروف و اعداد مزبور را در خانه های آن ها به طرز مخصوصی برای رسیدن به مطالب مختلف . 

ب : علم خافیه که درباره چگونگی تغییر و تکسیر حروف اسم چیزی که مورد نظر است و استخراج نام های ملائکه و شیاطین(و اجنه ی) موکل بر آن ها و دعا کردن به اورادی که از این نام ها تشکیل یافته برای وصول به منظو ر آن بحث می کند .

ج : از جمله علو می که جزء موارد بالا محسوب می شود علم تنویم مغناطیسی (هیپنو تیزم) و علم احضار ارواح می باشد .

هیپنو تیزم عبارت است از ایجاد خو اب مصنوعی یا حالتی خلسه مانند از سوی کسی در کس دیگر که دران حالت شخص خواب رفته مطیع خو ابگر شده و حتی ممکن است خاطرات گذ شته اش حیلی روشن و واضح به یاد آورد تا آن جا که باور می کند که در گذشته به سر می برد به عبارت دیگر فرایند به حواب مصنو عی بردن شخص بر اثر القائات خاصی که در آن فرد به پرسش هائی که از او می شود بر مبنای خاطرات گذشته و فرامو ش شده پاسخ می دهد.

 

تسخیر حلا له یا خیر؟ 


تسخیر جن امكان داره ولی كار خوبی نیست از نظرشرعی حرامه و جزء گناهان كبیره 

است . تو این زمینه ممكنه سوالاتی براتون پیش بیاد كه چطوری ممكنه؟

دو راه داره یكی اینكه جن با اختیار خودش بیاد.ویكی دیگه این كه به واسطه دعا وورد 

احضاربشه كه هردو راه باعث صدمه دیدن فرد احضار كننده میشه ونتیجه ای جز 

تباهی براش نداره .اگه شما با دعا وتعویذ جنها رو حاضر كنین تضمینی در احضار 

نوع جن نیست . احضار و تسخیر جن از طریق چله نشینی موثره.

حالا چند راه برای دفع جن: برای دور كردن جن وشیطان باید به خدا توسل جست. جن

به محض شنیدن ذكر و ورد فرارمی كنه وقتی(بسم الله الرحمان الرحیم) گفته می شه جن 

وشیطان از آدم دور میشن بجزجن های مؤمن چون اونها با انسان دشمن نیستن.وهر

كس سوره های معوذتین (سوره های فلق وناس)روزیاد بخونه هم میتونه از

شر جن وشیطان راحت باشه. 

بعضی ها هم هستن كه حتی ازخوندن دعا برای دور

كردن جن می ترسن اما باید بگم جن ها هیچ گونه ترسی ندارن مگه اینكه ازطرف

انسان بهانه ای بدستشون بیاد كه دراین صورت برای آدم خطرناك میشن كه اینم به 

وسیله همراه داشتن دعا های دفع جن برطرف میشه....می دونید كه انسان ازلحاظ

آفرینش ازجن برتره زیرا او اشرف مخلوقات است لذا نیازی به تسخیرجن نداره

توصیه میشه به جای تسخیرجن به امرتزكیه نفس وخود سازی بپردازه.

برگرفته شده ازكتاب جن هاهمه جاهستند....................

 

وجودات ماوراء الطبیعه معمولا به نام مستعار جن شناخته می شوند زیرا از دیدگان انسان

مستورند. درحالی كه اجانین گروهی ازموجودات جهان آفرینش هستند كه ازآتش خلق 

گشته و یکی ازانواع بی شمار مخلوقات الهی می باشند . 

راغب اصفهانی درمفردات چنین می نویسد: جن بر دو وجه است یكی آن كه جن موجودات 

روحانی هستند و از تمام حواس بشر مستور و پنهانند در این صورت جن مقابل انس 

است(كه محسوس وشناخته شده می باشد)و همه فرشتگان و شیاطین را شامل

می شود. پس هرملكی و فرشته ای جن است و هرملكی جن نیست. درتفسیر نمونه 

جلد ۲۵ آمده است:این نكته قابل توجه است كه جن گاهی بریك مفهوم وسیع تراطلاق 

می گردد كه انواع موجودات ناپیدا را شامل می گردد اعم از آن كه دارای عقل و درك اند

و آنها كه عقل ودرك ندارند.

جن در اصطلاح به موجودی که ناپیدا است گفته می شود و در لغت به معنای پنهان و پوشیده است.مانند جنین و نیز باغی که بوسیله شاخ و برگ درختان مستور شده باشد را جنت می گویند.

"جن" به معنای موجود پنهان آمده که دارای فهم و درک و شعور و دارای قدرت تشخیص حق و باطل است . جن هم مانند انسان دارای تکلیف شرعی می باشد و حشر و نشر معاد دارد .هدف از آفرینش جن هم مانند انسان عبادت کردن خداوند است.

جن قبل از انسان خلق شده و خداوند آن را از شعله های آتش آفرید و پس از خلقت انسان خداوند از ملائکه خواست که بر انسان سجده کنند و ابلیس که بزرگ طایفه جن بود از این کار اجتناب ورزید و از فرمان خداوند سر پیچی کرد. دلیل دیگر در اثبات برتری انسان بر جن این است که پس از آفرینش آدم تمام پیامبران الهی از انسان ها برگزیده شده اند.

اجنه مسخر دو گروه بوده اند : 

1- پیامبران الهی و بندگان شایسته خداوند. ۲ -انسان های فرصت طلب و منحرف و یا سود جویی که با انجام اعمال خلاف عقل و شرع مثل آتش زدن کتب آسمانی و یا آلوده کردن و ملوث ساختن آن و سایر اعمال زشت و نادرست دیگر اجنه را تسخیر خود کرده و اخبار غیبی را از آنها گرفته و برای دیگران بیان می کنند و یا از جنیان سوء استفاده های دیگر می کنند که از این عمل در منابع اسلامی به کهانت و سحر تعبیر شده و از گناهان کبیره و کفر و شرک شمرده شده و به شدت از آن نهی شده است . ( گناهان گبیره ، شهید دستغیب ، ج1، بحث سحر و کهانت)


۱ـ جن ها در کجا و چه زمانی به فعالیت مشغول اند ؟

آن ها در زیر زمین ها خرابه ها و جاهای متروک و قدیمی در شب ها به فعالیت و تلاش می پردازند.


۲ـ آیا جن ها دارای دین و مذهب هستند؟

این موجودات دو دسته اند مومن و صالح ، کافر و شرور و دارای مذاهب مختلف اند جز این که سنی ندارند زیرا کسانی از آن ها در واقعه غدیر خم حضور داشته اند و وا قعه را همانگونه اتفاق افتاده است تو صیف می کنند.

۳ـ جن زدگی چیست و جن گیر چه شخصی است؟

جن زدگی یک بیماری روحی و روانی است که بر اثر مس شیاطین بوجود می آید که معمولا بر اثر آزارهای نا خواسته که در حق آنها توسط انسان بوجود می آید . جن زدگی را در قدیم ناشی از ورود یک روح شیطانی در کالبد یک انسان می دانستند و اشخاصی نیز بوده اند که اصطلاحا به آنها جن گیر می گفتند که این اشخاص با فنون خاص و حرفه خود مبادرت به خارج کردن آن روح شیطانی از بدن شخص جن زده می کردند.

 

نظرات مطلب

 • I always emailed this website post page to all my contacts,
  because if like to read it then my contacts will too.

 • My partner and I absolutely love your blog and find the majority of your post's to be exactly
  I'm looking for. Does one offer guest writers to write content for you personally?
  I wouldn't mind publishing a post or elaborating on a number of the subjects you write
  concerning here. Again, awesome web site!

 • Loving the info on this site, you have done great job on the articles.

 • Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this piece of writing i thought i could also create comment due to
  this good piece of writing.

 • Useful info. Lucky me I discovered your web site by chance,
  and I am surprised why this twist of fate didn't happened in advance!
  I bookmarked it.

 • منبع این حرفا کجاست؟
  معتبره؟
  اگه اطلاعات بیشتری داری بذارش استفاده کنیم!
  خیلی حال میکنم با اینا من

  • hanyeh 222

   خخخ تو نت .همه جا هس

فرم ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره سایت

 • خدایا به زندگی گیر نمیدم غر هم نمی زنم ولی خیلی چیزا انصاف نیس

آخرین عناوین

لینک های تصویری

✘✘گذشته ها گذشته...✘✘

✘✘بیاید جوری زندگی کنیم که گذشتمون جلوی آیندمون زانو بزنه...✘✘

اطلاعات سایت

 • پست الکترونیک :
 • مدیر سایت : hanyeh 222
 • تاریخ امروز :
 • قدرت گرفته از SNOW ALONE